Znowu nielegalne papierosy. Warte aż 65 tysięcy złotych!

reklama

Policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. 45-latek przewoził w bagażniku 76 tysięcy sztuk. Rynkowa wartość przejętego towaru to około 65 tysięcy złotych.

Policjanci z Radziejowa zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, iż mieszkaniec pow. radziejowskiego, może przewozić nielegalny towar w aucie. Wczoraj rano przekazali tę informacje policjantom prewencji, którzy w Biskupicach na krajowej 62 zatrzymali samochód do kontroli.

- W toyocie znaleziono 76 tysięcy papierosów. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 65 tysięcy złotych. 45-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania i przewożenia papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Stracił cały nielegalny towar oraz kilka tysięcy złotych, które miał przy sobie, na poczet przyszłych kar - mówi asp. szt. Marcin Krasucki.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten - w zależności od wartości uszczuplenia należnego podatku - zagrożony jest grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz