Ponad 14 ton nielegalnego tytoniu w rękach policji

reklama

Policjanci zatrzymali w środę czterech mężczyzn w trakcie wytwarzania krajanki tytoniowej. W magazynie, gdzie trwała produkcja, zabezpieczono blisko 14,5 tony krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 12 mln złotych.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego z Radziejowa  ustalili, że na terenie gminy Osięciny działa nielegalna krajalnia tytoniu. Gdy weszli na teren magazynu, produkcja "lewej” krajanki trwała w najlepsze. Na miejscu zatrzymano czterech mężczyzn. Byli tak zaskoczeni, że nie stawiali żadnego oporu. Zatrzymani to 27-letni mieszkaniec woj. łódzkiego oraz trzej obywatele Ukrainy w wieku 31, 34, 42 lata.

- W pomieszczeniach, gdzie działała nielegalna krajalnia, ujawniono 14 380 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również maszyny do przetwarzania tytoniu w postaci suszarni, krajalnic oraz inne urządzenia, wykorzystywane do nielegalnego procederu. Policjanci przeszukali także posesję, gdzie mieszkał 27-latek i znaleźli tam 190 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów posiadania i wytwarzania wyrobów tytoniowych, natomiast trzej pozostali usłyszeli zarzut pomocnictwa w wytwarzaniu tytoniu - mówi asp.szt. Marcin Krasucki.

Wobec trzech obcokrajowców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu. 27-latek dziś stanie przed sądem, który zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.  Wstępnie policjanci  oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 12 mln  złotych. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

Komentarze (1)


Ukraina2019-02-23 15:41:59

0 0

Szkoda tych ukraińców. Przyjechali zarobić a tu problem.

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz