Pinezki zdemontowane, teraz czas na "wypadkowe" skrzyżowanie na Rąbinie

reklama

Od wczoraj kierowcy jadący ulicami Metalowców i Pileckiego mają pierwszeństwo przejazdu. Z tego ciągu komunikacyjnego zniknęły tzw. pinezki i w konsekwencji zmieniła się organizacja ruchu. Starostwo powiatowe zapowiada kolejne zmiany - tym razem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z al. Niepodległości i ul. Prymasa Józefa Glempa.

- Niebawem zostanie tam wprowadzona zmiana, o którą wnioskowała policja. W miejscach, gdzie do tej pory funkcjonuje znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu” zostaną zamontowane znaki „stop”, które zmuszą kierowców do zatrzymania się. Jeśli te zmiany nie przyniosą poprawy w postaci spadku liczby zdarzeń drogowych na inowrocławskim Rąbinie, podjęte zostaną kolejne działania, choć będą one wtedy wymagały zaangażowania znacznych środków - informuje starostwo.

Nowe oznakowanie ma się pojawić w maju. a poprzedzi to akcja społeczna i kampania informacyjna. Wszystko po to, by dotrzeć do jak największej liczby kierowców. 

Jak będzie wyglądało nowe oznakowanie? Planowane jest zlokalizowanie znaków B-20 "stop" na wlotach na skrzyżowanie od ul Wojska Polskiego i ul. Glempa oraz na wylotach ze skrzyżowania w kierunku "Lidla" oraz w kierunku "Galerii Solnej".

reklama

Komentarze (2)


Candy 2019-04-18 11:56:04

2 0

wszędzie napierdolcie tych znaków stop

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

...2019-04-24 12:23:38

0 0

?

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz