Pijanego kierowcę ujęli mieszkańcy. Wcześniej staranował inne auto

reklama

Wczoraj około godz. 21.00 na osiedlu Rąbin interweniowała policja, po sygnale o ujęciu kierowcy, który m.in. spowodował kolizję drogową. Na miejscu, policjanci ustalili okoliczności całego zdarzenia.

Jeden z kierowców opowiedział im, jak to jego uwagę przykuł samochód marki VW Polo i będący w nim dwaj mężczyźni. Gdy vw był w ruchu, świadek, który za nim jechał, widział jak pojazd ten poruszał się bez włączonych świateł i wykonywał dziwne manewry. Ostatecznie jego podróż zakończyła się po uderzeniu w zaparkowany samochód.

- Kierowca i pasażer ratowali się wówczas ucieczką. Nic im to nie dało, bo w pościg za nimi ruszyło dwóch mężczyzn. Uciekinierzy zostali zatrzymani. Do zdarzenia dołączył jeszcze jeden z przygodnych świadków, który wyjął z samochodu vw kluczyki - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka.

Powiadomiony patrol ustalił, że obaj mężczyźni jadący vw byli nietrzeźwi. Policjanci zebrali informację o roli i udziale w zdarzeniu poszczególnych osób. Zgromadzone dowody wskazują na to, że kierującym vw był 28-letni mieszkaniec Inowrocławia. Odpowie on za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości (1,6 promila). Będzie musiał też odpowiedzieć z jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji.

- Pochwalić należy postawę trójki mężczyzn, którzy przyczynili się do zatrzymania pirata drogowego - dodaje asp. szt. Izabella Drobniecka.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz