Jechał bez prawka, z zakazem kierowania i jeszcze próbował oszukać policjantów

reklama

44-latek odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu. Podczas kontroli drogowej mężczyzna próbował przekonać policjantów, że posiada uprawnienia, tylko nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy.  

Wczoraj w południe na ulicy Cieślewicza w Strzelnie patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd peugeot partner. Kierującym był 44–letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, który w trakcie sprawdzania nie okazał prawa jazdy. 

- Mężczyzna próbował przekonać mundurowych, że posiada uprawnienia do kierowania, tylko w tej chwili nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy. Policjanci zweryfikowali wersję kierowcy w elektronicznych bazach danych. Okazało się wtedy, że faktycznie posiada uprawnienia, ale tylko do kierowania ciągnikiem rolniczym, natomiast na pojazdy samochodowe obowiązuje go sądowy zakaz kierowania ważny do grudnia 2022 roku - mówi asp. Tomasz Bartecki.

44–latek stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz