Chcieli ukraść koparkę... do kryptowalut. Wkopał ich monitoring

reklama

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, mieszkańcom Inowrocławia. Usiłowali oni włamać się do automatu służącego do wymiany kryptowaluty. Po tym jak zatrzymali ich policjanci, usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Wczoraj kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do oskarżyciela dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat. Zostali oni przesłuchani w charakterze podejrzanych i objęci policyjnym dozorem. Kilka dni temu inowrocławska policja została powiadomiona przez właściciela urządzenia do wymiany kryptowaluty, że ktoś próbował się do niego włamać. Uszkodzenia miały drzwi do pomieszczenia z urządzeniem oraz sam automat. Straty oszacowane zostały na ponad 800 zł.

- Kryminalni, którzy zajęli się sprawą zebrali informacje na temat przestępstwa. Przejrzeli też zapisy miejskiego monitoringu. To wszystko pozwoliło na wytypowanie osób, które mogły mieć z tym związek. Dwa dni temu policjanci namierzyli dwóch mężczyzn. Jednego z nich zatrzymali w mieszkaniu, drugiego na ulicy. Obaj zatrzymani to koledzy, którzy usłyszeli zaraz potem zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że na automat wybrali się z łomem, którym dokonali uszkodzeń. Gdy tylko w urządzeniu załączył się alarm, ratowali się ucieczką sądząc, że pozostaną anonimowi. Tak się nie stało - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka.

Teraz, w oczekiwaniu na rozprawę, będą musieli zgłaszać się do komendy w ramach policyjnego dozoru. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz