Bezdomny spał w toi-toiu

reklama

W ostatnim czasie z uwagi na niską temperaturę powietrza strażnicy miejscy codziennie dokonują regularnych kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych m.in. na dworcach, działkach czy w pustostanach.

Municypalni proponują pomoc w postaci m. in. umieszczenia ich w schronisku dla bezdomnych, oferują pomoc medyczną, a także informują o możliwości skorzystania z ciepłego posiłku, czy zmiany odzieży. Są osoby, które regularnie odmawiają pomocy i umieszczenia ich w schronisku dla bezdomnych, twierdzą, że poradzą sobie same. Jednak strażnicy odwiedzają takie miejsca codziennie z uwagi na duży mróz.

- Otrzymujemy również sygnały od mieszkańców miasta, których od początku 2019 roku przyjęliśmy ponad 30. Każde zgłoszenie jest przez nas sprawdzane. Dzisiaj otrzymaliśmy sygnał od mieszkańca, który zgłosił do Straży Miejskiej bezdomnego mężczyznę śpiącego w toi-toi. Mężczyzna ten był znany strażnikom, jednak za każdym razem odmawiał im udzielenia jakiejkolwiek pomocy - informuje Straż Miejska.

Podczas dzisiejszej interwencji funkcjonariusze wezwali karetkę Pogotowia Ratunkowego z uwagi na utrudniony kontakt z mężczyzną oraz trudności w poruszaniu się. Pozostawienie go w tym stanie mogłoby doprowadzić do zagrożenia jego życia lub zdrowia. Mężczyzna został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe. 

reklama

Komentarze (2)


esukacaraku2019-04-28 10:48:20

0 0

Komentarz zablokowany

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

ifofitoz2019-04-28 13:29:32

0 0

Komentarz zablokowany

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu inowroclaw112.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz